Zaznacz stronę

Każdy właściciel firmy pragnie, by jego produkty i usługi dotarły do jak najszerszego grona odbiorców. W dzisiejszych czasach zdecydowanie najlepszą formą reklamy jest posiadanie własnej strony internetowej. Nie ważne, czy Twoja firma istnieje na rynku już od wielu lat, czy też dopiero zaczynasz swoją działalność. Aby Twoja firma stale zyskiwała nowych klientów oraz się rozwijała, konieczne jest umieszczenie w sieci jej wizytówki.

 

1. Czego klienci szukają w sieci?

Internet w obecnych czasach stanowi największe i najłatwiej dostępne źródło informacji. W Polsce, według najnowszych badań przeprowadzonych przez Gemius PBI, z globalnej sieci korzysta aż 26,5 mln osób. Z tej grupy 22,1 mln użytkowników przegląda strony www na komputerach i laptopach, a 20,6 mln korzysta także z tabletów i smartfonów. To właśnie rozwój urządzeń mobilnych sprawił, że Internet jest powszechnie dostępny. Wraz z jego intensywnym rozwojem, znacząco spada sięganie przez Polaków po prasę drukowaną. W przeciwieństwie do niej, Internet jest bowiem źródłem zawsze dostępnym i nie wymagającym dodatkowych opłat.

Zdecydowana większość użytkowników Internetu wykorzystuje go do wyszukiwania lokalnych firm, które świadczą interesujące ich usługi. Internet i jego wyszukiwarki stanowią w tym momencie najszybsze i najlepsze źródło wiedzy, gdyż pozwalają użytkownikowi na odnalezienie interesującego go produktu w zaledwie kilka sekund. Z tego powodu, aby Twoja firma zyskała nowych klientów, koniecznym warunkiem jest posiadanie własnej strony www. Tylko to pozwoli Ci bowiem na dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

 

strona www najtansza forma reklamy

2. Najtańsza forma reklamy

Mając w planach promocję swojej firmy na pewno masz świadomość jak dużym wydatkiem jest jej reklama. Okazuje się, że promocja własnej marki wcale nie musi być kosztowna! Inwestycja we własną stronę www stanowi bowiem nieporównywalnie niższy koszt niż kosztowne metody jej reklamy w prasie, radiu czy telewizji. Należy także podkreślić, że niewiele osób regularnie czytuje prasę, słucha radia, a telewizor włącza sporadycznie. Internet pozwoli Twojej firmie na dotarcie nawet do takich klientów! Co ważniejsze, użytkownicy sieci korzystający z wyszukiwarek, poszukują w nich konkretnych produktów lub usług. Masz więc znacznie większą szansę, że Twoja strona www zostanie odnaleziona przez osoby zdecydowanie na skorzystanie właśnie z Twoich usług. Własne „miejsce w sieci” nie tylko zapewni Ci więc najtańszą formę promocji Twojej firmy, ale także pozwoli na znaczne powiększenie zysków ze sprzedaży.

 

strona internetowa jest wizytówką

3. Dobra strona internetowa jest Twoją wizytówką

Aby Twoja strona internetowa osiągnęła sukces, musi być koniecznie wykonana w profesjonalny i przejrzysty sposób. Tylko taka strona będzie bowiem stanowiła prawdziwą wizytówkę i reklamę Twojej marki. Pamiętaj, że nowy klient, który odwiedza stronę, nie zna jeszcze Twojej firmy. To, jakie wrażenie na nim zrobisz, zależy w dużej mierze od jej wyglądu oraz treści, które się na niej znajdują. Niezbędne jest więc wykreowanie pozytywnej relacji z odbiorcą. Jak to zrobić? Warto jest umieścić na stronie informacje o firmie i jej historii oraz koniecznie dodać jej szczegółowe dane. Dzięki temu, twoja firma wzbudzi w odbiorcy zaufanie i uwiarygodni się w jego oczach. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub dodatkowych pytań, klient będzie miał także możliwość zadzwonienia lub osobistego odwiedzenia Twojej siedziby stacjonarnej.

 

możliwość edycji treści strony www

4. Nieograniczone możliwości edycji treści

Wielu przedsiębiorców w celach promocyjnych zamawia ulotki, reklamy na billboardach czy w prasie. Informacje na nich zawarte mają jednak to do siebie, że szybko się dezaktualizują. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem dostarczenia klientowi zawsze aktualnych informacji jest strona internetowa. Masz bowiem możliwość bieżącej jej aktualizacji tak, aby Twoi klienci byli zawsze dobrze poinformowani. Oprócz tego, strona firmowa stanowi tylko i wyłącznie Twoją własność. To Ty decydujesz, jakie treści na niej umieścić oraz jak często ją aktualizować. W przeciwieństwie do profili w mediach społecznościowych, będzie także zawsze obecna w sieci. Warto podkreślić, że decydując się na promowanie swojej marki tylko na Facebooku czy Instagramie wiąże się z ryzykiem, że Twoje konto może zostać usunięte lub zablokowane przez administrację tych serwisów. Tym samym stracisz wszystkich swoich klientów, którzy nie będą już w stanie odnaleźć Twojej firmy. Profile w mediach społecznościowych należy więc traktować jedynie jako dodatek do firmowej strony internetowej, który ma pomagać w jej promocji.

 

strona www jest nowym kanałem komunikacji z klientem

5. Nowy kanał komunikacji z Twoim klientem

Na pewno zdajesz sobie sprawę z faktu, jak ogromne znaczenie decydujące o sukcesie Twojej firmy ma odpowiednia komunikacja z klientami. Profesjonalna strona internetowa pomoże Ci nie tylko wykreować pozytywne relacje z odbiorcami Twoich usług, ale także dostarczy dodatkowej możliwości komunikacji. Wielu Internautów chce bowiem jak najszybciej uzyskać potrzebne im informacje. Jeśli nie zapewnisz im tego Ty, taki klient z pewnością pójdzie do konkurencji. Dlatego tak ważne jest umieszczenie na stronie kontaktu do Twojej firmy oraz formularza, który umożliwi klientowi zadanie pytań odnośnie Twojej oferty.