Zaznacz stronę

Jak co roku serwisy We Are Social i Hootsuite opublikowały raport odnośnie stanu internetu, mobile’a i mediów społecznościowych „Digital in 2017”. W raporcie możemy dowiedzieć się ciekawych rzeczy odnośnie generowanego ruchu na stronach internetowych według typów urządzeń w styczniu 2017 roku.

 

ruch-na-ww-wg-urzadzen-2017

 

W rankingu, na pierwszym miejscu, uplasowały się smartfony, które generują 50% ruchu na stronach. Jest to wzrost o 30% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Spory spadek (o 20%) ruchu zanotowano z komputerów stacjonarnych i laptopów, które stanowią 45% całego ruchu. Trzecie miejsce zajęły tablety – 5% (spadek o 5%). W zestawieniu możemy znaleźć jeszcze informacje o innych urządzeniach, w tym konsolach – 0,12% (wzrost o 33%).

Cały raport możecie znaleźć pod tym linkiem

Jak widać ruch na stronach www z urządzeń mobilnych zanotował spory wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Responsywna strona internetowa staje się standardem. Jeżeli Twoja strona nie wyświetla się poprawnie na komórkach i tabletach, warto zadbać o nową responsywną stronę www. Dodatkowo musisz pamiętać, że Google nagradza responsywne strony wyższymi pozycjami w wynikach wyszukiwania.